Vi använder cookies på webbplatsen för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt. Mer info.

Stäng
Ingång Västerås

Kontakta oss, hitta hit, öppettider

Välkommen att kontakta oss om du har frågor kring verksamheten.

All personal nås genom vår gemensamma växel 021 - 15 36 00
eller
info.vasteras@folkuniversitetet.se

Våra öppettider

Mån-tor 9.00-15.00
Fre 9.00-14.00
Lunchstängt 12.00-13.00

Besöksadress

Smedjegatan 9-11, våning 1 (visa på karta)

Utbildningslokaler

Smedjegatan 9 -11, våning 1 - Kurser för privat personer, Korta vägen, Yrkeshögskole utbildningar och personalutbildningar.
Smedjegatan 13, våning 3 - Vuxenutbildning

Postadress

Folkuniversitetet Västmanland
Smedjegatan 9-11
722 13 Västerås


Personal

Mats Hallsten

Distriktschef
023-661 54 65, mats.hallsten@folkuniversitetet.se

Thomas Holmström

Utbildningsledare Korta vägen
021-15 36 06, thomas.holmstrom@folkuniversitetet.se

Anna-Karin Mendenhall

Ubildningsledare Uppdrag och folkbildning (föreningsverksamhet)
021-15 36 02, anna-karin.mendenhall@folkuniversitetet.se

Marie Sandberg

Utbildningsassistent Vuxenutbildning och folkbildning (föreningsverksamhet)
021-15 36 03, marie.sandberg@folkuniversitetet.se

Katarina Andersson

Utbildningsledare folkbildning
021-15 36 07, katarina.a@folkuniversitetet.se

Maria Wehbe Hayrapetian

Utbildningsledare och leg. lärare Vuxenutbildning
021-15 36 04, maria.wehbe@folkuniversitetet.se

Emil Elfving

Leg lärare Vuxenutbildning
021-15 36 08, emil.elfving@folkuniversitetet.se

Carl Sjöström

Utbildningsledare Yrkeshögskola
023-661 54 56, carl.sjostrom@folkuniversitetet.se

Miguel Vega

IT
021-15 36 05, miguel.vega@folkuniversitetet.se

 

© 2020 Folkuniversitetet. Alla rättigheter reserverade.

Om webbplatsen Personuppgifter, GDPR Organisationsnummer