Öppna klasser

Kom när det passar dig! Balettakademien Stockholm har ett gediget utbud av öppna klasser inom olika tekniker. Här hittar du veckoschemat för öppna klasser hösten 2024.

Ung tjej som dansar på Balettakademien Stockholm

MÅNDAG

12:20-13:10 Balett 60+ Beg 1/2 med Ane-Marie Barbut

17:00-18:30 Balett 16+ Int 1-2 med Katarina Berglund

17:15-18:30 Heels 16+ Int med Ray Farias

18:35-20:05 Jazz 16+ Int med Ray Farias

18:35-19:50 Tåskola 16+ Int 1 med Margit Tenkanen

18:35-20:05 Balett 16+ Adv med Joakim Stephenson

18:35-20:05 Hiphop & Choreo 16+ Int med Abir Alyousofi

20:10-21:25 Balett Jumps & Turns 16+ Int/Adv med Joakim och Jan-Erik

20:10-21:40 Feminine Vibe 13+ Int med Jennifer Lagemyr

20:10-21:40 Contemporary 16+ Adv med Elisabeth Kindler-Abali

 

TISDAG

17:00-18:30 Floor Barre Balett 16+ All levels med Charlotte Fürst

18:35-20:05 Balett 16+ Int 1 med Charlotte Fürst

18:35-20:05 Heels 16+ Beg/Int med Lovisa Lindberg

18:35-20:05 Contemporary/floor 16+ Int med Matilda Johansson

18:35-20:05 Jazz 16+ Int med Anthony Lomuljo

18:35-20:05 Balett 16+ Adv med Jan-Erik Wikström

18:35-20:05 Balett 13+ Beg 3 med Kusi Castro

20:10-21:40 Jazz 16+ Adv med Anthony Lomuljo

 

ONSDAG

12:20-13:10 Balett 60+ Int med Ane-Marie Barbut

17:15-18:30 Showjazz 60+ All levels med Susanna Sterner Jendi

17:30-18:30 Handstands Technique 13+ Beg med Josephina Purpura

18:35-20:05 Showjazz 40+ Beg 2/Int med Helen Arnesen Lind

18:35-20:05 Heels 16+ Int/Adv med Maria Edner

18:35-20:05 Balett 16+ Adv med Nikolaus Fotiadis

18:35-20:05 Jazz 16+ Int/Adv med Erna Landefjord

18:35-20:05 Balett 16+ Int 1 med Maria Josefsson

20:10-20:55 Pointe 13+ med Annika Höglind

20:10-21:40 Impro & Composition 16+ Int/Adv med Joakim Stephenson

 

TORSDAG

12:20-13:10 Balett 60+ Beg 2 med Ane-Marie Barbut

17:00-18:30 Acro Technique 13+ Int med Josephina Purpura

17:00-18:30 Balett 16+ Int 3 med Katarina Berglund

18:35-20:05 Balett 16+ Int 3 med Ane-Marie Barbut

18:45-19:45 Gaga/People 16+ All Levels (vecka 36-50)

18:50-20:20 Jazz 16+ Int/Adv med Susanna Sterner Jendi

20:10-21:40 Balett 16+ Int 2 med Kusi Castro

20:10-20:55 Pointe 16+ Int 2 med Ane-Marie Barbut

20:10-21:40 Contemporary Floorwork 16+ Beg/Int med Elin Örneholm

 

FREDAG

12:20-13:10 Balett 60+ Beg 3 med Ane-Marie Barbut

16:30-18:00 Showjazz 60+ All levels med Helen Arnesen Lind

17:00-18:30 Barockdans 16+ Beg med Camilla Kandare

18:00-19:30 Balett 16+ Adv med Charlotte Fürst

18:30-20:00 Feminine Vibe 13+ Int med Angela Arcueno

18:30-20:00 Barockdans 16+ Int med Camilla Kandare

18:35-20:05 Balett 16+ Int 1 med Margit Tenkanen

 

LÖRDAG

11:35-13:05 Balett 16+ Adv med Ane-Marie Barbut

13:15-14:45 Balett och Puls 60+ Int med Anna Valev

14:00-15:15 Showjazz 40+ Beg 1 med Helen Arnesen Lind

 

SÖNDAG

10:30-12:00 Balett 40+ Beg 3 med Ane-Marie Barbut

10:30-12:15 Balett 13+ Adv med Annika Höglind

12:00-12:30 Pointe 40+ Beg 3 med Ane-Marie Barbut

12:30-14:00 Balett 16+ Int 3 med Ane-Marie Barbut

14:00-14:45 Pointe 16+ Int 2 med Ane-Marie Barbut

19:00-19:30 Pointe 13+ med Margit Tenkanen