Under det här introduktionspasset får du en inblick i hur det är att arbeta som inköpare och Folkuniversitetets utbildning Diplomerad Inköpare som fokuserar på affärsmässiga inköp inom näringslivssektorn. Lennart Borghagen har lång och mycket gedigen erfarenhet inom inköp och varit en uppskattad kursledare under många år på Folkuniversitetet. Förutom att bedriva undervisning inom inköpsområdet är Lennart också en mycket anlitad och erfaren konsult vad gäller större upphandlingar inom näringslivet.
Anmälan
Föredraget är kostnadsfritt. Anmäl dig här på webben. Begränsat antal platser.
Om du får förhinder
Om du får förhinder att vara med uppskattar vi om du avbokar dig då antalet platser är begränsat. Du kommer att få en kallelse innan prova på-tillfället.
Höstens utbildning
Läs mer om utbildningen, som går på kvällstid, här.
Kursledare
Lennart Borghagen
Lennart Borghagen är civilingenjör från Chalmers Tekniska Högskola i Göteborg och föreläser som huvudlärare på Diplomerad Inköpare. Lennart leder och genomför utbildningar i upphandling/inköp och förhandlingar inom näringsliv och offentlig förvaltning både i Sverige och utomlands.
Lennart har lång erfarenhet av affärsverksamhet, bland annat har han tidigare varit inköpsdirektör, och kan förmedla sina kunskaper och erfarenheter på ett praktiskt strukturerat och pedagogiskt sätt.

Har du frågor?
Kontakta Folkuniversitetet i Stockholm