Vi använder cookies på webbplatsen för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt. Mer info.

Stäng
Du är här:

Lärare

Våra lärare har lång erfarenhet av att undervisa för vuxna med arbetsmetoder som ska de sig goda resultat, där du som deltagare står i centrum. Många av våra lärare har också erfarenhet av att byta hemland mitt i livet, och vet vad det innebär att lära sig ett nytt språk och alla frågor som kan uppstå.

Cecilia Lindvall
E-post: cecilia.lindvall@folkuniversitetet.se

Svetlana Bengtsson
E-post: svetlana.bengtsson@folkuniversitetet.se

Carl Lindwall
E-post: carl.lindwall@folkuniversitetet.se

Rasha Harfoush
E-post: rasha.harfoush@folkuniversitetet.se

Allam Chalabi
E-post: allam.chalabi@folkuniversitetet.se

Marina Gevoyan
E-post: marina.gevoyan@folkuniversitetet.se

Jasmin Madi
E-post: jasmin.madi@folkuniversitetet.se

Eman Almassri
E-post: eman.almassri@folkuniversitetet.se

Steven Shilish
E-post: steven.shilish@folkuniversitetet.se

Abdi-Kayse Aynan

Kontakt

Toggle module

Film om kursplan för sfi

Toggle module

Film om kursplan för sfi - textad version

Toggle module

Tidigare sfi-elever ger tips!

Toggle module