Vi använder cookies på webbplatsen för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt. Mer info.

Stäng
Sök Meny
Du är här:

Styrelse och kontaktpersoner

Ordförande: Anna Karin Östling Sjöstrand
070-587 50 54, sjostrand@telia.com

Vice ordförande och sekreterare: Siv Boman
073-024 06 19, siv.boman@umepost.com

Kassör och medlemsärenden: Carin Bergman
070-353 65 20, carin.be@telia.com

Program: Mårten Hägglund
070-539 09 93, hmh@bredband.net

Studiecirklar: Lena Lundström
070-690 61 79, lena.lundstrom@trandansen.se

Hemsidan: Torvald Wictorsson
070-523 74 48, torvald.wictorsson@gmail.com

Styrelseledamot: Jan Johansson                                                                                                                    jan@ordpolen.se

Karin Hansson Renberg
karin.hansson.renberg@live.se

Styrelseledamot: Olof Lindberg
olof.lindberg@ume.se

Styrelseledamot: Monika Stern
monika.stern@umeafolketshus.se

Bli medlem

Toggle module

Medlemsavgiften är 200 kr (fr.o.m 2016) vilket gäller för ett kalenderår och betalas in på
Plusgiro 30 68 01 - 2
Glöm inte att ange namn, adress, telefon och ev. e-postadress.

För medlemsfrågor, kontakta Carin Bergman, tel 070-3536520 eller e-post carin.be@telia.com

Temadag Design 23/11

Toggle module

På grund av det stora intresset har vi bytt lokal till Umeå Folkets Hus, Studion. Denna lokal rymmer 250 personer vilket innebär att fortsatt anmälan kan ske.

Umeå Senioruniversitet

Nygatan 43
903 30 Umeå

info@umse.nu