Vi använder cookies på webbplatsen för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt. Mer info.

Stäng
Sök Meny
Du är här:

Styrelse och kontaktpersoner

Ordförande: Anna Karin Östling Sjöstrand
070-587 50 54, sjostrand@telia.com

Vice ordförande och sekreterare: Siv Boman
073-024 06 19, siv.boman@umepost.com

Kassör och medlemsärenden: Carin Bergman
070-353 65 20, carin.be@telia.com

Studiecirklar: Lena Lundström
070-690 61 79, lena.lundstrom@trandansen.se

Föreläsningsprogram och hemsidan: Torvald Wictorsson
070-523 74 48, torvald.wictorsson@gmail.com

Styrelseledamot: Jan Johansson                                                                                                                    jan@ordpolen.se

Styrelseledamot: Cathrina Strandberg
cathrina.strandberg@gmail.com

Styrelseledamot: Olof Lindberg
olof.lindberg@ume.se

Styrelseledamot: Monika Stern
monika.stern@umeafolketshus.se

Styrelseledamot: Birgitta Bernspång

bigganbs@gmail.com

Bli medlem

Toggle module

Medlemsavgiften är 200 kr vilket gäller för ett kalenderår och betalas in på
Bankgiro 5312-2024 
Glöm inte att ange namn, adress, telefon och ev. e-postadress.

För medlemsfrågor, kontakta Carin Bergman, tel 070-3536520 eller e-post carin.be@telia.com

Umeå Senioruniversitet

Nygatan 43
903 30 Umeå

info@umse.nu